دسته‌بندی نشده

خرید فرز

8 فاکتور مهم برای خرید فرز و مینی فرز

در این پست می خواهیم که دربارهی معیار ها و فاکتور های مهم در خرید فرز و مینی فرز را بررسی کنیم. طبیعتا ما برای خرید یک فرز باید اطلاعاتی را دربارهی دستگاه داشته باشیم ،امید است با خواندن این پست اطلاعات کافی برای خرید فرز و رفع نیاز خود را دریافت کنید تا با چشمی باز و دانش کافی از اسراف هزینه جلوگیری کنید.

1. سایز دیسک

یکی از مهمترین معیار هایی که در هنگام خرید فرز و مینی فرز باید به آن توجه کنید سایز دیسک این دستگاه می باشد. معمولا، هر چه سایز دیسک یک فرز بیشتر باشد قدرت موتور آن نیز باید بیشتر باشد. اما این بدین معنا نیست که شما باید فرز با بزرگترین دیسک را تهیه کنید تا کار خود را انجام دهید . بلکه باید با توجه به اینکه بیشتر استفاده شما از فرز چه چیزی است و به چه سایز دیسکی نیاز دارید. بعنوان مثال، اگر بخواهید از فرز برای کارهای ظریف استفاده کنید، صفحه دیسک بزرگ به کار شما نمی‌آید. در چنین مواقعی دیسک کوچک‌تر کارایی بیشتری دارد و انتخاب بهتری هم هست. بنابراین همیشه دیسک بزرگتر ایده‌آل کار شما نخواهد بود.

پس پیش از اینکه بخواهید فرز یا مینی فرز را تهیه کنید به اینکه چه سایز دیسکی مورد نیازتان است توجه کنید.

2. منبع تغذیه

مثل هر ابزار برقی دیگری، فرزها و مینی فرزها هم از منابع مختلفی تغذیه می‌شوند. اصولا سه منبع تغذیه برای فرزها وجود دارد. منبع برق، بنزین، یا کمپرس هوا. همه این موارد مزایا و معایبی هم دارند. اگر بیشتر مواقع به منبع برق یا همان پیریز برق نزدیک هستید و می‌توانید از آن استفاده کنید، سیم دستگاه برایتان دست و پا گیر نخواهد بود و همیشه نیاز دارید تا دستگاه بدون وقفه کار کند، پس ابزاری که منبع تغذیه آن برق است را حتما خریداری کنید. اما اگر حدس میزنید ممکن است که در جایی باشید که دسترسی به برق ندارید سایر موارد می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

اما در نظر داشته باشید پیش از انتخاب منبع تغذیه، به مزایا و معایب تمامی موارد توجه کنید.

3. سرعت چرخش

پیش از خرید فرز و مینی فرز باید به سرعت چرخش دیسک آن نیز توجه داشته باشید. معمولا دیسک‌ها بین 5000 تا 10000 دور در دقیقه می‌چرخند. هرچه این عدد بالاتر باشد، فرز عملکرد قوی‌تر و موثرتری خواهد داشت. همین موجب می‌شود یک فرز بتواند عمل برش را با دقت و قدرت بیشتری انجام دهد. در اغلب مواقع خرید فرز و مینی فرز با بالاترین دور انتخاب بهتری خواهد بود.

4. قدرت دستگاه

قیاس فرز و مینی فرز بر اساس وات آن کار ساده‌ای است، هر چه وات بالاتری داشته باشد قدرت عملکرد آن بیشتر است و با سهولت بیشتری اشیاء مختلف را برش می‌دهد. هر چه سایز دیسک فرز بزرگتر باشد نیاز به وات بیشتری دارد. بنابراین میزان قدرت دستگاه را با توجه به سایز دیسک و میزان وات آن می‌توانید بسنجید.

5. قابلیت تعویض

یکی از ویژگی‌های مهم که می‌تواند شما را در انتخاب بهترین فرز کمک کند قابلیت تعویض دیسک و قرار دادن دیسک دیگر یا حتی لوازم جانبی دیگر خواهد بود. چنین ویژگی به شما این امکان را می‌دهد بتوانید استفاده‌های مختلفی از یک فرز داشته باشید. در زمان نیاز از آن برای پولیش استفاده کنید و با تعویض دیسک آن را به یک دستگاه برش تبدیل کنید. بنابراین با یکبار هزینه می‌توانید چند نیاز مختلف را برطرف کنید.

6. گزینه soft start

اگر فرز ها خیلی سریع با تمام سرعت شروع به کار کند ممکن است از دست کاربر بیفتد یا به او آسیب بزند درواقع با لگد زدن می تواند در دسر ساز شود. ویژگی soft start به کاربر کمک می‌کند بهتر بتواند هنگام شروع کار با فرز، آن را کنترل کند. در نظر داشته باشید که به محض روشن کردن فرز به هیچ وجه با آن شروع به کار نکنید و بگذارید تا به بالاترین سرعت خود برسد. اغلب فرزهای بزرگ و قدرتمند این قابلیت را دارند بنابراین فقط هنگام خرید فرزهای کوچک و مینی فرزها باید به دنبال این ویژگی بگردید.

7. دستگیره کمکی

دستگیره کمکی بسیار در خرید فرز امر مهمی می باشند سعی کنی در هنگام خرید به این نکته توجه کنید . وجود دستگیره کمکی که امکان جا به جایی داشته باشد به شما کمک می‌کند بتوانید با هر دو دستتان این ابزار قدرتمند را بهتر کنترل کند . علاوه بر این، بهتر است به دنبال فرزی باشید که دستگیره کمکی آن ویژگی ضد لغزش نیز داشته باشد. بنابراین زمانیکه مجبور هستید مدت زمان طولانی با فرز مشغول کار هستید دیگر احساس خستگی نخواهید کرد. همچنین ضد لغزش بودن دستگاه کنترل آن را نیز برایتان ساده‌تر خواهد کرد.

8. محافظ

با توجه به نوسان برق وجود محافظ قابل تعویض به روی دستگاه فرز از شما در برابر جرقه و خرده گرد و غباری که در اثر برش ایجاد می‌شود محافظت می‌کند. همچنین قابل تعویض بودن محافظ می‌تواند به شما کمک کند آزادانه و با توجه به کاربردی که دارید محافظ را در سمت دیگری قرار دهید و به نوع دیگری از خود محافظت کنید.

فرز و مینی فرز را از کجا تهیه کنیم؟

اگرچه در گذشته بسیاری از خریدهای ابزار سنگین به صورت حضوری انجام می‌گرفت اما امروز این کار با بررسی مشخصات فنی و مقایسه قیمت‌‎های ابزارهای مختلف از طریق فروشگاه‌های آنلاین، نظیر  آریا کالا ابزار، به سادگی انجام می‌گیرد. دیگر نیاز نیست مدت زمان زیادی را صرف گشتن در فروشگاه‌های مختلف کنید فقط کافیست سایت را باز کنید، فرز و مینی فرز مورد نظرتان را از دسته بندی انتخاب کنید و مشخصات، قیمت و نحوه ارسال را بررسی کنید. همچنین امکان تست 7 روزه نیز به کاربر کمک می‌کند با اطمینان بیشتری نسبت به خرید فرز و مینی فرز به صورت آنلاین اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.