دسته‌بندی نشده

همه چیز درباره ی ابزارالات

ابزارالات جزی از وسایل جدایی ناپذیر زندگی ما می باشد به طور کلی داشتن ابزار در هر خانه ای بسیار مهم است و شاید می توان گفت که دیگر نمی توان خانه ای را ییافت که در ان ابزارالات دستی وجود نداشته باشند .دانستن ابزارالات و استفاده از ان یکی از مهم ترین موضوعات برای هر مردی می باشد . مرد ها از کودکی کار با ابزار و نام انهارا از پدران خود یاد میگیرند به صورت کلی می توان گفت که اچار بدست بودن مردها بسیا امر مهمی است زیرا نمی توان برای هر مسئله ی کوچکی دست به دامن این و ان شد پس حداقل موضوع این است که باید مرد ها اندکی کار با ابزار دستی را یاد گرفته باشند.

مرد ها کار با ابزارالات مهم و ضروری مانند پیچگوشتی انبردست و یا اچار فرانسه را از کودکی یاد می گییرد و داشتن ان ابزار در خانه یکی از ضروریات هر خانه هست. حال ما در این پست قصد داریم که کامل همه چیز درباره ی ابزارالات را شرح دهیم و بعد شمارا با چند نوع ابزارالات مهم اشنا کنیم

ابزارچیست و کاربرد ابزارها در زندگی بشر چیست

کسی نمی تواند ضروری بودن ابزار مخصوصا ابزارالات دستی را در زندگی کتمان کند , تمام انسان ها بلاخص مرد ها باید کاربرد تمام ابزارالات را بدانن به طوری که در هر خانه ی ای نیاز به انواع پیچگوشتی و انواع اچار هست نیاز به نان شب نیست . ابزار هر وسیله ی فیزیکی می باشد که توانایی برای رسیدن به یک هدف را برای ما ساده تر می کند، بلاخص اگر مورد در فرایند مصرف نشود. ابزارهایی که در موارد خاص یا فعالیت ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت ممكن است دارای نام های زیاد و گوناگونی مانند «ابزار»، و یا دستگاه باشد همه ی ابزارهایی که برای دستیابی به یک هدف مورد استفاده قرار می گیرد، “تجهیزات” نام دارد. دانش ساخت و به دست آوردن و استفاده از ابزارها تکنولوژی نامیده می شود.

بعضی از حیوانات یافته شده است که از ابزارهای ساده اما پر کاربرد استفاده می کنند. استفاده از ابزار بعضی سنگی توسط انسان ها میلیون ها سال پیش اثبات شده. ابزار پیشرفته تر، مانند کمان و فلش، حدود 10،000 سال پیش مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از ابزارها به فرهنگ انسانی کمک شایانی می کرد و می کند و برای پیشرفت تمدن بسیار مهم و مفید بوده. انسان شناسان بر این باورند که استفاده از ابزار قدم مهمی در تکامل انسان ها داشته . از آنجا که ابزارها به طور وفور توسط هم انسان و هم شامپانزه های وحشی مورد استفاده قرار می گیرند، به شدت فرض می شود که اولین استفاده از ابزار قبل از تفاوت بین این دو گونه صورت گرفته است . با این فرض این ابزارهای اولیه فرضا تولید شده از مواد فاسد شدن مانند چوب می باشد یا شامل سنگهای بی شکل و شکسته شده استفاده می شود .

ابزار از مهمترین عواملی بود است که باعث شده انسان های باستانی به بالا از زنجیره غذا صعود کنند؛ با ابداع ابزارها، آنها توانست وظایفی خود را به خوبی انجام داد و باعث پیشرفت خود شد ، ابزارهای مکانیکی زیادی در یونان باستان و روم باستان با استفاده از منابع انرژی جدید، بویژه چرخ های آبی کاربرد زیادی داشت. استفاده آنها از در زمان قرون تاریک با اضافه کردن آسیاب های بادی گسترش زیادی یافت.

خرید ابزارآلات از ابزار

نکات مهم در خرید ابزار

تفاوتی ندارد که در کارهای فنی تجربه ای داشته باشید یا در این زمینه تازه‌کار باشید، چیزی که عیان است این است که بدون ابزارآلات مناسب نمی‌توانید کاری را پیش ببرید پس داشتن ابزار الات اولین وکلیدی ترین موضوع می باشد درواقع بدون ابزارآلات مناسب افراد ماهر و تازه‌کار فرقی با هم نخواهند داشت. نیاز نیست که در همان اول کار بروید و جعبه‌ابزاری با تمامی ابزارآلات موجود در بازار را با تمام امکانات بخرید در واقع بهتر است به تدریج و برحسب نیاز خودتان خرید ابزار را انجام بدهید. به این صورت در هر خرید و هر ابزار زمان بیشتری برای خرید و تمرکز در انتخاب خواهید داشت تا حسابی تحقیق کرده و با تفکرو اطمینان خریدتان را انجام دهید و درنهایت مجموعه ابزاری مشتکل از بهترین گزینه‌ها را در دست داشته باشید. در کنار این تفکر و تحقیقی که برای خرید ابزار دارید قادر خواهید بود از مطالبی که در این مقاله نوشته شده است استفاده کنید و خریدی هوشمندانه ای داشته باشید. تمامی مطالب این مقاله اگر چه ساده و سطحی به نظر می اید اما این مطلب نظر متخصصین فنی بوده و رعایت کردن آن‌ها در زمان و پول شما صرفه‌جویی می‌کند و شمارا به بهترین نتیجهمی رساند.

دسته بندی ابزارآلات

ابزارآلات انواع مختلفی را دارد به همین جهت امکان دارد به صورت‌های متفاوتی طبقه بندی و دسته بندی شوند اما یکی از رایج‌ترین انواع طبقه بندی ابزارآلات به صورت زیر می باشد:

 • ابزار برش: تیغ فرز، مته، توپی فرز نجاری، تیغ اره، متعلقات اورفرز و CNC، تیغ خط زن، متعلقات توپی، تیغه عمودبر و تیغه افقی بر از انواع ابزارالات برشی می باشد
 • ابزار بادی: بادپاش، بکس، پیچ گوشتی، دریل، رطوبت گیر یا فشارشکن، میخ‌کوب، منگنه کوب، کارتن دوز، فرز، چکش، چاقو، سنباده زن، پرچ کن، کمپرسور، واسکازین زن، پیستوله، گریس پمپ بادی و متعلقات ابزارآلات بادی از انواع ابزارالات بادی می باشد.
 • ماشین آلات پرتابل: اره گردبر، اره میزی، دریل ستونی، اتصالات، رنده، فارسی بر، پروفیل بر، فلز بر، کرنر زن، گازور زن، لبه چسبان، میز اورفرز، اره نواری، دمنده، مکنده، اره نواری، میز برش چندکاره، چوب بر، مشتقات ماشین آلات پرتابل، دستگاه خراطی، اره مویی، سرامیک بر، بلوک و آجر خردکن از دسته ابزارالات ماشینی می باشند
 • ابزار برقی و شارژی: ابزار همه کاره، متر و تراز لیزری، فرز، پولیش، لوازم جانبی ابزار برقی و شارژی، دریل و پیچ گوشتی، چکش تخریب، شیارزن، انواع اره، سشوار صنعتی، بکس، اورفرز، سنباده زن، شاخه زن، ردیاب، میخ کوب، جارو برقی، اتو لوله، کارواش، پیستوله، میکسر، جرثقیل، قیچی و قطعات ابزار برقی و شارژی از ابزارالت دسته ی برقی شارژی می باشد.
 • ابزار دستی: کیف،جعبه و میز ابزار، آچار و پیچ گوشتی، انواع انبر، اره و قیچی، کمپرسور و تلمبه، روغن دان، چکش، ابزار اندازه گیری دستی، منگنه، پیچ دستی، سمپاش، جک، چراغ قوه و چراغ پیشانی از انواع دستی می باشد که بسیار پر کاربرد است

همیشه گرونتر و زیاد تر بهتر نیست!

اگر جعبه‌ابزار شما چند صد تکه ی ریز و درشت داشته باشید شاید بتوانید در میان دوستان و اشنایان خود حسابی پز بدهید و دهان آن‌ها از تعجب باز نگهدارید، اما اگر به ندرت از این ابزار استفاده کنید، شک نکنید که پولتان را بر باد فنا خواهید داد و به جای احساس غرور باید به حال خود متاسف باشید؛ از این رو بهتر است نیازهای فعلی‌تان را اولویت داشته باشید و ببینید بیشتر از چه ابزاری استفاده خواهید کرد و همان را خریداری نمایید و همیشه کیفیت را بر کمیت ترجیح دادن کار عغلانی تری می باشد. یعنی به جای اینکه تعداد ابزارهای زیادی داشته باشید بهتر است ابزاری را که نیاز دارید را با بهترین کیفیت ممکن خریداری و تهییه کنید.

خرید دریل از ابزار

ابزارآلات گران‌ ممکن است دوام و کیفیت بیشتری داشته باشند، ولی این دلیل نمی‌شود کسی که هفته‌ای یک باربا پیچ سرو کار دارد ، برود و گران‌ترین پیچگوشتی را تهییه کند پس شما حتما باید نیاز خود را شناسایی کنید و بعد اقدام به خرید کنید. اتفاقا در برخی از ابزارهای برقی، مدل‌های جدید و گران بسیار پیچیده هستند و کاربرد خواصی هم ندارند و کسی که در کارهای فنی مهارت زیادی ندارد نمی‌تواند از آن‌ها به درستی استفاده کند و حتی ممکن است ابزار را خراب کند. خلاصه مطلب اینکه اگر خیلی حرفه‌ای نیستید الکی پول‌تان را برای خرید ابزارهای حرفه‌ای هدر ندهید.

قبل از خرید ابزارآلات تست کنید

می‌توانید درصورت نیاز خرید خود را به‌صورت آنلاین و از سایت ما انجام دهید. در این شرایط توجه کنید خرید خود را از سایت‌های معتبر انجام دهید که محتوای اینترنتی خوبی را اعم از تصاویر و مشخصات فنی برای کالا در اختیار شما قرار داده و همچنین روند خرید آسانی را برای شما دارند. اگر هم به‌ صورت سنتی از بازار قصد خرید دارید، قبل از اینکه پول ابزار را پرداخت کنید آن را در دست بگیرید تا برای تست کنید و سعی کنید تا کیفیت ساخت آن را مورد بررسی قرار دهید. ببنید آیا ابزار کیفیت خوبی دارد یا خیر؟ ابزارهای باکیفیت بسیار خوب در دست شما احساس رضایتندی به شما میدهند. با رعایت این موارد احتمال پشیمانی از خرید را به حداقل خواهید رساند.

سطح مهارت خود را در نظر داشته باشید

اگر شخصی مبتدی هستید که کارهای فنی زیادی در خانه انجام برای انجام دادن ندارد، دنبال ابزارهای ساده تر بگردید زیرا که خرید ابزارالات با قیمت بالا در صورت استفاده نکرد از ان هزینه ی بیهوده می باشد. باید اگر کار با ابزار را بلد نیستید کار با انهارا اموزش ببینید احتمال اینکه به خود یا اطرافیان صدمه و آسیب برسانید پس یادگیری استفاده از ابزارالات یکی از مهمترین کار ها قبل از خرید ابزار می باشد.

ابزارآلات متناسب با خودتان را پیدا کنید

همه‌ی ابزارها به‌صورت یکسان و برای یک کار ساخته نشده‌اند. برای مثال، چکش‌های نجاری که در ساخت و ساز خانه از آن استفاده می‌شود حدود 1 کیلوگرم وزن را دارند، در صورتی که چکش‌هایی که برای ظریف‌کاری و منبت به کار می ایند فقط حدود 300 گرم وزن ‌دارا می باشند. پس حتما درباره‌ی ابزارهای متفاوت تحقیق کنید و سعی کنید بهترین نوع ان را متناسب با نیاز خود خری داری بفرمایید تا از صرف هزینه ی اضافی بپرهیزید به یاد داشته باشید که کوبیدن میخ با چکش‌های سنگین‌تر سریع‌تر انجام خواهد شد، اما دست شما نیز زودتر خسته شده و کیفیت کار پایین خواهد امد .

ابزار

خرید ابزار را متناسب با کارتان کنید

برای هر کاری و عملیاتی، ابزاری متفاوت نیز نیاز می باشد. قبل از شروع به ساخت چیزی در ابتدا تحقیق مناسب و کافی کنید و از مراحل ساخت آن کاملا آگاه شوید یادتان باشد که اگاهی در همه کار باعث نتیجه ی بهتردر ان کار خواهد شد. اگر دقیقا بدانید که قصد دارید چکار لنجام دهید پس می‌دانید که چه ابزاری باید بخرید و درنتیجه به مشکلی برنمی‌خورید.

باتری زاپاس بخرید

کدام یک از ابزار برقی و یا شارژی را تهیه کنیم؟ این سوالی می باشد که بیشتر افراد در هنگام خرید ابزار از خود می پرسند یا به عبارتی دیگر در انتخاب میان ابزار بی سیم و ابزار دارای سیم شک دارند. به طور کلی نیروی هر دو ابزار از برق تهیه خواهد شد با این فرق که ابزار شارژی قادرند نیروی برق را در خود ساعت ها ذخیره کند و بدون احتیاج به اتصال به برق در مکان‌های دیگر و در صورت از قط شدن برق از آن استفاده کرد اما جواب به این سوال که کدام ابزار برای استفاده ی ما بهتر است تا حد زیادی به کاربرد و کار شما بستگی خواهد داش پس قبل از خرید سعی کنید همه چیز را درباره ی ابزار بدانید با ما همراه باشد.

باید بدانید که روی بیشتر ابزارآلات شارژی نشانگری و علایمی وجود دارد که به شما بیان می کند که دستگاه تا چقدر از شارژ دستگاه در زمان نبود برق باقی میماند. کافی است نماد باتری را فشار دهید, چراغ نشانگر روشن خواهد شد. در بعضی از این دستگاه‌ها این چراغ روی خود ابزار وجود خواهد داشت نه روی باتریدستگاه. این نشانگر برای مواردی استفاده می شود که گاهی اوقات بدون اینکه سرعت ابزار کم بشود به طور ناگهان دسستگاه خاموش می‌شود؛ ازهمین رو این نشانگرها به شما کمک خواهند کرد که از این موضوع تعجب نکنید و بدانید که دستگاه سالم میباشد.

ابزار های دارای قدرت بالاتری نسبت به ابزار شارژی دارند زیرا که منبع تغذیه ی انها از برق مستقیم میباشد و برای کارهایی سنگین تر و یا بزرگ تر که نیاز به نیرو می باشد مناسب‌تر خوهند بود و به همین دلیل وزن بیشتری هم خواهند. وزن زیاد ابزارالات برقی یا دارای سیم معایبی هم دارند که می توان به حمل و نقل نسبتا سخت و دستو پاگیر بودن ان کار در جاهایی با دسترسی محدود یا دارای سقف اشاره نمود.

همیشه باید این نکته را همیشه مد نظر داشت باشیم که به دلیل نیاز این مدل ابزار به برق امکان کارکردن در مکان‌هایی که برق درانجا وجود ندارد یا در زمانی که برق قطع شده است ندارد و یا زمانی که پریز دور از دسترس است هم نوعی محدودیت ایجاد می‌کند.

ابزارالات شارژی عموما جایگزین مدل‌های باسیم قدیمی‌تر شده‌اند زیرا انها از توان پایین بر خوردار بودند اما مصرف برق بالایی داشتند. درست است که زمان استفاده باتری‌های لیتیومی طولانی خواهد بود زیرا که این نوع باتر ها توان نگهداری بالایی دارند ولی همیشگی نیست و زمانی که شارژ آن‌ها تمام شود، بی‌مصرف محسوب می‌شوند. باید گفت که، بسیاری از تولید کنندگان، دریل‌ها، اره‌ها و دیگر ابزارالات این چنینی خود را با دو باتری عرضه می‌کنند تا درنبود برق استفاده از ابزار راحت تر باشد. پس حتما علاوه بر باتری اصلی، برای خرید باتر زاپاس هم اقدام کنید.

اگر به صورت روزمره از پیچ ابزار شارژی استفاده نمی‌کنید، عمر باتری خیلی مهم نیست اما در صورتی که قصد دارید به صورت روزانه از آن استفاده کنید باید مطمئن شوید که باتری از عمر کافی برخوردار باشد.

گرچه ابزارالات با باتری شارژی را بارها می‌توان شارژ نمود اما عمر باتری پس از گذر زمان کوتاه شده و نیاز به استفاده خرید مجدد باتر می باشد. با دانستن برخی از نکات مفید درباره ی باترمی‌توان به‌ راحتی عمر باتری را طولنی تر کرد تا دفعات بیشتری قابل استفاده باشند. در ویدئو زیر به برخی از این نکات به نمای گذاشته شده.

ابزارتان را ارتقا دهید

وقتی که اطلاعات اولیه را به دست بیاورد و ابزارهای مورد نطر را خریداری‌ کنید،ابتدا به نظرتان مبتدی رسید، اما پس از مدتی کار و حرفه ای شدن در ان زمینه تجهیزات خود را ارتقا دهید. با این کار، دقت، اطمینان خاطر ، قدرت و حتی اعتماد به‌ نفس خودتان را افزایش خواهد داد، ولی قوانین قبل همچنان باید راعایت شود: ابزار را متناسب با بودجه، نیاز و فضای کاری خود انتخاب کنید و فضایی که برای نگهداری دارید نیز باید مدنظر گرفته شود.همچنین در باره ی : آموزش زنگ زدایی از ابزار آلات به چند روش ساده و کارآمد را ببینیدزیرا که در سلام ابزار شما بسیار مهم و حیاتی می باشد.

دیمر

دیمر ابزاری است که از آن ‌برای کنترل ولتاژ ابزار های الکتریکی استفاده میشود و توانایی تغییر از پایین ترین ولتاژ تا ولتاژ منبع تغذیه را خواهد داشت. دیمر را در مدار به‌ صورت مختلف قرار می‌دهند تا ولتاژ را کنترل نماید. از دیمر برای تغییر میزان روشنایی، کنترل سرعت چرخش موتورهای الکتریکی و … مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه‌ بر همه ی این موارد دیمر امکان نگاهداری مقدار ولتاژ یا میزان سرعت دستگاه را برای کاربر مهیا سازد به این ترتیب در مواردی که نیاز به ولتاژی ثابت جهت کنترل دور موتور الکتریکی می باشد بسیار کاربرد است.

دیمر جهت کنترل سرعت ها ی ابزارآلاتی مثل دریل، پیچ گوشتی، اورفرز و … مورد استفاده قرار میگیرد. فرایند و عملکرد دیمر به این صورت می باشد که هرچه دکمه را با تعداد دفعات بیشتر فشار دهید سرعت افزایش می یابد و بالعکس.
دیمر به سه مد لمسی، الکترونیکی و مکانیکی موجد می باشد و کارایی آن کم و زیاد کردن سرعت چرخش ابزار می باشد. در دیمر الکترونیکی هر مقدار ماشه بیشتر فشار داده شود سرعت بالاتر می رود و در صورتی که دکمه را تا انتها فشار دهید، سرعت ابزار به بیشترین حدخود می‌رسد.

با نگهداری صحیح عمر ابزارآلات خود را بیشتر کنید

ابزار مناسب نوعی سرمایه می باشد به همین جهت باید از آن مراقبت و نگهداری ویژه ای شود. نگهداری درست و دقیق در کنار تمیز نگهداری ابزار و ماشین‌‌آلات نجاری در بلند مدت هزینه‌های شما را به طرز زیادی کاهش میابد. اگر تصور می کنید نگهداری و مراقبت از ابزار کاری زمان‌بر بوده و پیچیده‌ می باشد و به همین دلیل نسبت به نگهداری و نظافت آن‌ها بی‌توجه هستید توصیه حتما دانشخود را در این زمینه افزایش دهید. تنها با اموزش چند نکته‌ی ساده و کنار گذاشتن تنبلی قادر خواهید بود از ابزار خود به‌درستی مراقبت کرده و عمر ابزار ها خود را افزایش دهید.

چند نکته ی مفید

 • ابزار نجاری برقی را در جعبه و کیف‌ خودشان نگه ‌دارید تا اسیب نبیند
 • ابزار را در جای خشک نگه ‌دارید
 • ابزار خود را آویزان کنید تا لگدنشود
 • قطعات متحرک را روغن‌کاری کنید تا فرسوده نشود
 • ابزار را تمیز نگه‌ دارید تا کهنه نشود
 • بررسی ابزارآلات بعد از هر بار استفاده
 • داشتن برنامه منظم نگهداری از ماشین‌آلات و ابزارآلات
 • تامین قطعات و لوازم جانبی ضروری

نکته: به شما پیشنهاد میکنیم برنامه‌ای منظم و دقیقی برای سرویس ماشین‌‌آلات و ابزارآلت را براساس میزان استفاده از آن‌ها تهیه بفرمایید ان چنان که هرچه بیشتر کارکردند بیشتر تمیز شوند و حتما در لیستی گزارش اقدامات انجام شده را ثبت کنید تاابزاری از سرویس جا نماند. این جزییات تنها به تاریخ سرویس محدود نمی‌شود بلکه باید اطلاعات و جزییات دقیق تعمیراتی که روی ماشین انجام شده و قطعه‌ای که تعویض شده است، کاملاً دقیق بیان شود.

ایمنی را فراموش هرگز نکنید

حتماً از عینک ایمنی، گوشی ایمنی و ماسک استفاده کنید تا درکار ها به شما صدمه نزند. در تمام کارهای فنی که در خانه انجام می‌دهید خطرات زیادی در کمین است که شاید در نگاه اول خط خواصی محسوس نشود. تجهیزات ایمنی را به‌ عنوان گزینه‌ی انتخابی درنظر داشته باشید؛ خرید آن‌ها اجباری کنید ا از هر نوع خطری در امان باشید.

در مورد ابزارآلات اطلاعات کسب کنید

در زمان خرید ابزار، سؤالات خود را دقیق با فروشنده در میان بگذارید تا اینکه کدام محصولات نیاز شماست را به درستی انتخاب کنید و اطلاعات خود را در مورد ابزار خریداری شده کامل باشد. دستورالعمل و پیشنهاد‌های فروشنده را بپرسید تا زمانی که در خانه شروع به کار می‌کنید آمادگی لازم را داشته باشید.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله مباحثه کلی و مفیدی درباره انواع ابزار و نکاتی که در مواقع خرید باید به آن توجه بشود به دست آورده باشید. همینطور اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه انتخاب یا خرید دستگاه داشتید دوستان ما اماده ی پاسخگویی می باشند تا با کارشناسان ما به طور مستقیم در ارتباط باشید و خریدی ایده آل را تجربه کنید. هم چنین شما می‌توانید از طریق بخش دیدگاه، نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

16 ابزار پرکاربرد

همانند هر کار دیگر، انجام کارهای برقی و الکتریکی نیز نیازمند چندین ابزار مناسب است

شاید شما هم مثل آن دسته از افرادی باشید که چندین جعبه ابزار دارند و تقریبا هر روز از آنها استفاده خواهند کرد و وقتی کسی سعی می‌کند آن جعبهی ابزار را بلند کند بسیار تعجب خواهند کرد زیرا که به دلیل ابزار داخل انن کیف ابزار بسیار سنگین شده است و چگونه می‌توان از آن همه ابزار هر روز استفاده نمود.

در این قسمت مقاله یک فهرست از ابزار آلاتی تهیه ی کردیم که معمولا برای بیشتر کارهای برقی به آنها احتیاج خواهید داشت. این ابزارها در بیشتر مغازه‌های ابزار فروشی و مصالح ساختمانی پیدا خواد شد و خرید انها بشدت توصیه ی می شود. ابزارهای مشابه سازنده‌های مختلفی خواهند داشت، اما چنانچه در زمینه ی خرید و فروش ابزار آلات الکتریکی فعالیت می کنید، می‌دانید که باید چه ابزاری را برای خود تهییه کنید . عمر برخی از برندها بخاطر کیفیت بالایی که دارند بسیار طولانی است در حالیکه عمر برخی از برندها بسیار کوتاه است طوریکه باصطلاح به آن‌ها یکبار مصرف می‌گوییم.

اگر شما یک برقکار جدی در کار خود هستید، بسته به ابزاری که استفاده می‌کنید، هزینه‌ی ابزارآلات مهم نیست. چیزی که مهم است در واقع صرفه جویی در کیفیت بر هزینه است. انتخاب آگاهانه و عاقلانه ابزار آلات با کیفیت کار شما را بسیار هموار خواهد کرد. امید است که توضیحات ذیل در انتخاب مناسب ابزارآلات الکتریکی به شما کمک کند. همیشه بدنبال بهترین و جدیدترین نوع ابزارآلات باشید تا کارها را راحتتر سازید.

1.  فنر سیم کشی برای کشیدن سیم گیر افتاده و سیم‌های سفت و محکم درون لوله‌های برق یا PVC مناسب است. برای تسهیل کشیدن سیم‌ها درون لوله‌ها می‌توانید از روغن کابل استفاده کنید.

2.  متر اندازه گیری جهت اندازه گیری ارتفاع کلیدها و پریزها و دیگر اندازه گیری‌ها استفاده می‌شود.

3. آمپرسنج وسیله‌ایست برای کنترل میزان ولتاژ و اطمینان از اینکه مدارها جریان برق دارند. سازنده‌های زیادی هستند که این دستگاه را تولید کرده که آپشن‌های مختلفی هم دارد. آمپرسنجی را انتخاب کنید که مورد نیاز شما است.

4. چکش برای ایمن‌سازی قابها و قطعاتی است که با میخ به هم وصل یا به دیوار و قطعات دیگر نصب می‌گردند. عبه‌های برق و تنظیم پنکه های برقی و خیلی از موارد دیگر مورد استفاده هستند.

5. انبرهای قفلی برای بیرون کشاندن برخی مهره‌ها، سفت کردن اتصالات در جعبه‌های برق و تنظیم پنکه های برقی و خیلی از موارد دیگر مورد استفاده هستند.

6.  سیم‌لخت‌کن برای بریدن و جداکردن روکش عایق سیم‌های برق استفاده می‌شود. سیم‌لخت‌کن‌ها دندانه‌هایی با اندازه‌های متفاوت دارند . همچنین در قسمتی از آنها جایی برای بریدن سیم تعبیه شده است.

7.  فاز متر راهی سریع و ایمن برای پیدا کردن جریان برق یا ولتاژ برق است. برخی از این دستگاهها اتوماتیک هستند و برخی از آنها باید با یک کلید روشن شوند. بسادگی انتهای آن را در کنار یک سیم برق یا داخل پریز یا سیم روکش دارد قرار دهید تا از وجود جریان برق در آن مطمئن شوید.

8.  این انبرها برای بریدن سیم استفاده می‌شود و به آن سیم چین یا دم باریک هم می‌گویند. لبه‌ی آنها به شکل تیزی طراحی شده است که تا لبه‌ی انبر هم می‌رود. مزیت این سیم چین‌ها این است که می‌توانید از آن در جاهای تنگ و باریک برای کوتاه کردن سیم از آن استفاده کنید. برخی از آنها می‌توانند کار فاز متر را هم انجام دهند.

9. به این انبرها انبرهای همه کاره یا انبردست هم می گویند. آنها سیم‌ها را می‌برند، به هم می‌پیچند و سفت نگه می‌دارند. انتهای آنها شکل تخت و مربع شکل دارد که برای پیچاندن سیمها به یکدیگر عالی است. در مرکز آن یک تیغ برش برای بریدن سیم طراحی شده که کار گرفتن سیم و کشاندن سیم را هم انجام می‌دهد.

10. تراز وسیله‌ای است که از طریق آن می‌توان فهمید که کارتان مسطح و تخت انجام شده است. یک نصب بسیار خوب و ایده آل با کلید و پریزهای صاف و تخت شروع می‌شود.

11. نور در شرایط و مکانهای کم نور بسیار مفید خواهد بود. هیچ گاه بدون چراغ قوه مناسب در پنل‌های کم نور کار نکنید.

12. آچار های آلن برای سفت کردن پیچهای آلن در پنل‌های برقی بکار می رود.

13. کاتر برای بریدن سیم‌های برقی روکش دار عایق مورد استفاده است. همینطور از آن برای بریدن جعبه‌ها و دیگر وسایل استفاده می‌شود.

14.  پیچ گوشتی چهار سو چهار تیغه دارد که برای باز و بسته کردن پیچهای چهار سو یا چهار لبه استفاده می‌شود. پیچ گوشتی چهارسو از روبرو شبیه بعلاوه یا مثبت می‌باشد.

15.  این پیچ گوشتی برای پیچهای دو سو یا صاف استفاده می‌شود. شاید برای کارتان به بیش از یک اندازه نیاز داشته باشید. اگر مجبور بودید که فقط یک سایز انتخاب کنید، اندازه‌ی متوسط را بردارید چون به بیشتر پیچها می‌خورد.

16.  سیم چین: این ابزار سیم را لخت کرده و همینطور بر روی سیم بر آمدگی‌هایی ایجاد می‌کند.

در پایان ممنون که با سایت ما در این مقاله همراه بودید .تمام سعی ما ابن بوده تا بتوانیم در خرید ایزار و استفاده از ان به شما اطلاعات مفیدی را برسانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *