مانع ترافیکی

موانع جاده ای

موانع جاده ای

موانع جاده ای مسئله بسیار مهمی در جلوگیری از خطرات و تصادفات جاده‌ای است.
هدف از ایمن کردن جاده ها کاهش ضریب حوادث و همین طور جلوگیری از میزان تلفات جاده ای و خسارات در مسافرت ها است.
همچنین ما در تیم ابزار دات کام با هدف افزایش امنیت رانندگان و سرنشینان با استفاده از تجهیزات جدید و دستگاه های مدرن مطابق با استانداردهای روز دنیا اقدام به فروش محصولات ایمنی و موانع جاده ای در سایت خود کرده ایم شما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه ابزار دات کام محصولات مارا دیده و در صورت نیاز آنها را خریداری کنید.

 

نیوجرسی ترافیکی در جاده ها

یکی از انواع گوناگون موانع جاده ای نیوجرسی ترافیکی می باشد. از کارایی نیوجرسی ترافیکی می شود به جدا کردن مسیر های خیابان و جاده ها اشاره نمود. در شرایط مختلف که نیاز می باشد مسیر حرکت خودرو ها را تغییر داد و در عین حال هم خودرو ها نباید دچار انحراف شوند از این جداکنندهای نیوجرسی استفاده خواهند کرد. بیشتر تصادفات در خیابان ها و جاده هایی که مسیر شان تغییر خواهند کرد، به دلیل نبود دید کافی رانندگان و در نتیجه انحراف آنها می باشد.

 

بیشتر بخوانید: موانع ترافیکی چیست؟

کاربردهای موانع جاده ای

موانع جاده ای

  • تفکیک پیاده رو از مسیر عبور خودرو جهت سهولت در رانندگی
  • جلوگیری وسایل نقلیه از تغییر خطوط و انحراف
  • مشخص کردن محل پارک خودروها در مکان های عمومی و پارکینگ ها
  • قابلیت پیچ شدن به زمین با دوام و ثبات بالا و نصب آسان در محل
  • امکان از بین بردن از خطوط ترافیکی بدون جا ماندن رد و اثر بر روی زمین
  • تعمیر و نگهداری آسان و کارآیی اقتصادی به صرفه و کم هزینه
  • امکان نصب استوانه 45 سانت با دو ردیف شبرنگ جهت جلب توجه بیشتر رانندگان به ویژه در شب

جدا کننده جاده ای چیست؟

 

این نوع جدا کننده ها یا موانع جاده ای انواع گوناگونی دارند. مثلا جدا کننده ترافیکی سیمی یکی از انواع آن می باشد.
این گونه موانع که به اسم مانع ترافیکی سیمی که به نام جدا کننده انعطاف پذیر نیز شناخته شده است، از چهار ریسمان یا همان سیم، از جنس سیم کششی تهییه و ساخته شده است که به پایه‌های محکمی اتصال پیدا کرده.
نحوه کار این جداکننده ها به این گونه می باشد که با کش آمدن، نیرویی که در وقوع برخورد خودرو به آن به وجود می اید را گرفته و خودرو را متوقف می کند. این جدا کننده ترافیکی سیمی به دلیل کم کردن سرعت و جلوگیری از اعمال نیروی بیش از حد به سرنشین خودرو با دو مکانیزم عمل خواهد کرد.
به این صورت هنگام برخورد خودرو به این جداکننده، ریسمان ها انعطاف پذیر شده، تا جایی که پایه های آن تا نزدیک زمین می ایند و در عمل از خطر تصادف خودرو جلوگیری خواهد کرد. در ضمن جدا کنندها عموما خودرو را پس از برخورد کمی به عقب می راند و به جاده برگشت خواهند داد که این خود یکی از معایب این جدا کننده ها می باشد.
جالب است بدانید که تحقیقات اخیر مشخص کرده جدا کننده ترافیکی انعطاف پذیر در برابر سایر جدا کننده ها عملکرد بهتری را از خود نشان داده و احتمال زنده ماندن راننده و سرنشین ها هنگام برخود و تصادف را با این جدا کننده ترافیکی بیش تر خواهد بود.

 

جدا کننده ترافیکی چیست؟

اغلب جداکننده های ترافیکی با بهره گیری از قطعه ای ابتدا و انتهای آنها به قطعات دیگر وصل می شود و در ابعاد مورد نظر استفاده می شوند.
جداکنندهای ترافیکی که از جنس پلاستیکی ساخته شده اند در شرایط آب و هوایی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و در مقابل رطوبت و تابش خورشید کیفیت و کارایی خود را از دست نمی دهند و در صورت آسیب دیدگی و شکسته شدن کالا، امکان بازیافت محصول وجود دارد.
به طور کل استفاده درست و بجا از جداکننده ها سبب افزایش سطح ایمنی جاده و خیابان ها می شود. بنابراین درباره کاربرد جداکننده ترافیکی به طور خاص می توان گفت که یکی از روش های جدا کردن مسیر در خیابان ها و جاده ها استفاده از جداکننده ترافیکی است که می تواند در روند بالا رفتن سطح ایمنی تاثیر بسیاری بگذارد.

 

جدا کننده ترافیکی چیست

 

جدا کننده خطوط ترافیکی

مهم ترین کاربرد تجهیزات ترافیکی که در واقع جداکننده ترافیکی یکی از انواع گوناگون آن ها نیز به شمار می آیند، به دلیل بالا بردن میزان ایمنی در شهر و خارج از شهر ها می باشد.
برای مثال امکان دارد خطوط ترافیکی که برای جدا کردن جاده نصب شده است از دید راننده پنهان بماند و راننده به سمت جاده مخالف انحراف پیدا کند .حال با توجه به اینکه یکی از مهم ترین دلیل ایجاد تصادفات در جاده ها به دلیل انحراف رانندگان از مسیر اصلی خود می باشد، استفاده نمودن از انواع جداکننده ترافیکی سبب کاهش تصادفات و افزایش دید رانندگان خواهد شد.
جداکننده ترافیکی عموما برای مشخص کردن قسمتی از مسیر یا محوطه، مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع بتنی و پلاستیکی و فلزی قابل تولید است. در تجهیزات ترافیکی یکی از تجهیزاتی که سبب بالا بردن دید رانندگان می شود جداکننده ها هستند که در سطح شهری و برون شهری، در خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند تا در شرایط خاص که تشخیص جدا شدن مسیر می تواند دشوار باشد دید رانندگان را بالا ببرند.

 

کاربرد جدا کننده ترافیکی 

از دیگر کاربرد جداکننده ترافیکی در تصادفات، در برخورد خودرو ها با موانع است که سبب می شود از سرعت خودرو کاسته شده، خودرو و سرنشینان نیز کمتر آسیب ببینند به همین دلیل است که جداکننده ها به عنوان یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات ترافیکی به شمار می آیند. در نهایت کاربرد جداکننده های ترافیکی بسته به نوع تقاوت هر کدام می تواند مختلف باشند که البته مهمترین کاربرد آن ها در بالا بردن دید رانندگان است.
جداکننده ترافیکی جهت استفاده در پروژه هایی که در مدت محدود نیاز به جدا کردن دو قسمت وجود دارد، بسیار مناسب می باشد. از این محصول می توان برای جدا کردن خطوط ترافیکی در جاده ها و خیابان ها، تعیین مکان ویژه در پارکینگ ها و انبارها و همچنین ایجاد پیاده روهای امن در مکان هایی که وسایل نقلیه سنگین عبور و مرور دارند، استفاده کرد. 

 

 

بلوک نیوجرسی چیست؟

بلوک نیوجرسی

جداکننده نیوجرسی یا بلوک نیوجرسی، ساخته شده از بتن یا پلاستیک است که کاربرد اصلی آنها جداکردن مسیرهای ترافیک جاده‌ها از یکدیگر است، هر چند برای مسدودسازی معابر یا جاده‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعات برای این طراحی شده‌اند که در صورت برخورد خودرو، آسیب کمتری به آن وارد شود و در عین حال، مانع از عبور خودرو به مسیر روبه‌رو و بروز تصادف شوند.
جدول پلی اتیلن یا نیو جرسی برای ایمن سازی حاشیه راه یا خیابان ها طراحی و ساخته شده است. امروزه با افزايش آمار تلفات ناشي از تصادفات رانندگي راه کارهایی برای کاهش ارائه می شود.
درست است که بالارفتن این آمار اغلب از عدم توجه رانندگان در حین رانندگی و عدم توجه تولید کنندگان به کیفیت تولیدات می باشد اما با استفاده از موانع مسیر جاده ( جدوال پلی اتیلن) می توان این بی احتیاطی ها را کنترل کرد که حوادث را به حداقل خسارات رساند. تنها با رعايت چند نكته ساده مي‌توان با حوادث غير قابل پيش بيني مقابله نمود. 

کاربرد بلوک نیوجرسی

جدول موانع مسیر جاده یا جدول پلی اتیلن برای بستن راه ها و جلوگیری از انحراف در سطح شهر می باشد که به یکدیگر متصل شده و مانع از انحراف خودرو می شود که در رنگهای مختلف و بر وزن های مشخصی،بر اساس سفارش مشتری تولید می گردد.
به این موانع ، تجهیزات ترافیکی یا مانع ترافیکی ، بشکه ایمنی و یا راه بند های پلاستیکی جاده ای نیز می گویند. مواد اولیه این موانع مسیر جاده ای از پلی اتیلن سنگین با گرید ۳۸۴۰ یا MDPE می باشد.این موانع نیوجرسی پلاستیکی یا موانع ترافیکی را می توان با آب یا خاک پر کرد تا از خسارات بیشتر در تصادفات جلوگیری نماید.

خرید موانع جاده‌ ای

تیم ابزار دات کام به منظور راحتی هرچه بیشتر شما عزیزان انواع موانع ترافیکی و موانه جاده ای را برای شما موجود کرده و شما به راحتی می‌توانید آنها را ببینید مقایسه کنید و به صورت آنلاین سفارش دهید.
مشاهده محصولات : خرید موانع جاده ای

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.